Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 22:48



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 19 kwie 2015, 19:15 
*

Rejestracja: 13 paź 2014, 10:34
Posty: 39
Pojazd: Zipp Steed
Cześć.Chciałbym założyć sklep z używanymi częściami do skuterów.Jak myślicie znajdzie się na takie coś klient? Wy sami wolicie kupić nowe czy używane części?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 19 kwie 2015, 20:14 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
powiem ci tak
znajomy sprzedaje skutery na czesci sprowadza z zagranicy za grosze i bd dobrze na tym wychodzi
silnik za 300 tłumik za 50 i juz skuter sie zwraca sam bym chciał takie cos zrobic jednak wkład tez musi byc
a jak bys chciał bys np sprzedawac ze sklep taki zwykły czy przez neta
bo sklep to moze byc dochód ale tez czesci trzeba było by jakos myc pucowac i miec na to spory magazyn zwłaszcza na plastiki i tez bys mugł prowadzic mały serwis skuterów markowych z tego by była kaska tez
sam mam kilka skuterów w czesciach ale nie ma osób które by dały taka cene jaką bym chciał
tez trzeba miec ceny wmiare duze ale do przełknięcia i dozucac np rabaciki




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 kwie 2015, 20:56 
*

Rejestracja: 13 paź 2014, 10:34
Posty: 39
Pojazd: Zipp Steed
Co do magazynu to nie problem.Posiadam dwa spore pomieszczenia gospodarcze.Wydaje mi się że gorzej będzie znaleźć potencjalnego klienta.Od ponad miesiąca próbuje sprzedać silnik do zipa i jak na razie z marnym skutkiem.Powiedzcie mi co się bardziej opłaca.Zacząć sprzedaż na allegro czy może odr azu zakładać sklep internetowy?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2015, 11:07 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
silniki z chinczyka ciezko sprzedac bo ludzie chca dostac za darmo
na allegro mozna sprzedawac
sklep internetowy to wieksza inwestycja nw ile to kosztuje ale chyba nie mało
a jakie skutery czy czesci masz na sprzedaz bo to zalezy co masz




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2015, 11:51 
*

Rejestracja: 13 paź 2014, 10:34
Posty: 39
Pojazd: Zipp Steed
Na chwilę obecną tylko zippa. Powystawiam części na allegro.jeśli będzie jakiś tam popyt to szykuję się na zakup kolejnych skuterów.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2015, 14:52 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2010, 12:09
Posty: 1376
Lokalizacja: Siedlce
Pojazd: BMW E30
Jak chcesz kupować chińskie skutery to sobie odpuść. Zbyt jest głównie na części do markowych skuterów, a na silniki to głównie P/G i Minarelli oczywiście.




_________________

///BMW




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2015, 15:28 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
do chinskiego 4t to tylko ludzie kupuja pokrywy i gazniki i tłumiki reszta to jako smieci
jak bys miał budzet np 5tys to mozesz szukac kolesi co sprzedaja skutery z niemiec i po około 300zł sztuka kupowac ale najlepiej markowce i wtedy zaczac interes łatwo kasa nie przyjdzie ale popyt bd napewno




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2015, 20:07 
*

Rejestracja: 13 paź 2014, 10:34
Posty: 39
Pojazd: Zipp Steed
Mam zamiar uderzać tylko w markowe skutery.Chińskie części są tanie i nie problem zakupić sobie nowe.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 kwie 2015, 20:49 
Jeszcze może dałoby się wyjść na plus i miałoby to sens jakbyś za grosze sprowadzał cyklicznie te skutery. A tak to radziłbym Ci sprzedawać same markowce.
Jak wyżej pisali, do chinola parę drobiazgów się sprzeda a reszta do kosza i na złom lub licytacje za 1 zł.

Sprzedałem parę Aeroxów na części i to jest żyła złota, a wcale ich za grosze nie kupowałem i nie sprowadzałem. Z tym że na niską skalę to męczące. Cały skuter może się sprzeda w rok, potem zostaje pudełko śmieci, które wystawia się za darmo na licytację i za ten rok za Aeroxa masz na plusie 1000-1500 zł. Mówię cały czas o Aeroxach, bo z nich wszystko prawie idzie. Miałem SRkę to poszła rama, silnik, parę plastików, tuningowe części (to dzięki nim wyszedłem głównie na +) i reszta w kosz.
No ale jak mówię, ja miałem pojedyncze skutery.
Jak Ty zrobisz to na większą skalę to może być git.

Chociaż i tak ostatnio zauważyłem nie dość że spadek cen na rynku to jeszcze mniejsza podaż.
Jeszcze do 2011 roku za głupią czachę w najgorszym stanie do Aeroxa trzeba było dać 100 zł, a teraz znajdzie dobrą za 30 i to się tyczy wszystkich części zamiennych, oryginalnych i tuningowych. Szkoda czasami się męczyć.




Na górę
   
 
 
Offline
Post: 26 kwie 2015, 12:52 
***

Rejestracja: 02 maja 2013, 11:20
Posty: 514
Lokalizacja: Krotoszyn-Parcelki
Pojazd: Punto 1.9JTD <3
Wszystko zależy za ile wyrwiesz skutera, ale nie pchaj sie w żadne chinczyki. Ja głównie sprzedawałem cześci do Peugeota TKR, to nie było żadnego problemu ze sprzedaniem.
Najlepiej też mi schodziły silnik, peugeota, minarelli, wydechy sportowe i ogólnie części tuningowe.

Czasem sie opłaca jakiś nietypowy skuter jakich jest mało, ostatnio np. miałem mbk flipper to przez dwa tygodnie została mi z niego rama i jakieś małe pierdółki.




_________________

Trzeba Zapier*alać :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 maja 2015, 15:36 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2015, 17:04
Posty: 998
Lokalizacja: Kolonia Bodzanowska, woj. KUJ-POM
Pojazd: Apka AF1 50/78 89r
Ja bym od razu założył sklep internetowy, bo im wcześniej tym lepiej jeśli chcesz mieć obrót. pele20101, to nie jest duży wydatek, sam mam stronę na o12.pl i jest dość tanio na takie programy i usługi które dają Ci,
rejestracj domeny ".pl" np. mójsklep.pl za 12.50 zł, hosting za grosze, tzn. normalnie kosztuje jakieś 150 zł, taki podstawowy, którego ja używam, ale mają ciągle jakieś promocje, np. teraz jest "mojówka-85" i dostajesz 85% rabatu. gdy wpiszesz kod "JZS-80" dostajesz 80% rabatu. Ja całą swoją stronę z rabatem 70% założyłem za 50zł. Daj mi znać na PW czy jesteś zainteresowany, to Ci w tym pomogę bo trochę się tym zajmuję :D




_________________

Piszę po polsku!
No... Przynajmniej staram się :)


Chcesz naklejki lub gadżety na skuter lub moto za free wbij tutaj :D

Apka od CHEJMaN'a :D Klik, klik! :D

Instalcje elektryczne do sqt/ moto na zamówienie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy