Dzisiaj jest 19 wrz 2024, 22:40



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 29 mar 2014, 22:09 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2011, 17:43
Posty: 310
Lokalizacja: Częstochowa
Pojazd: Router Sport 50s
Witam !
A więc sytuacja wygląda tak. Na magneto zaznaczyłem sobie położenie tłoka a najniższym punkcie. Zacząłem ruszać magneto aby zobaczyć pracę silnika. Wszystko fajnie - zawór wydechowy zaczął się otwierać w czasie, gdy tłok z samego dołu na samą górę się przemieszczał i na samej górze " T " się zamknął, wtedy zaczął się otwierać zawór ssący, od samej góry zawór się otwierał, tłok podążał w dół i nagle, gdy tłok był już na samym dole ( wciągnął całą mieszankę ) podąża ku górze, aby sprężyć tą mieszankę. I wydaje mi się, że podczas podróży tłoka w górę ( podczas sprężania ) już zawór ssący powinien być dawno zamknięty, a zauważyłem u mnie, że zamyka się od w połowie podróży tłoka w górę :/ . Moim zdaniem jest coś chyba nie tak, skoro później 50% mieszanki wylatuje sobie z powrotem do gaźnika, a tylko 50% zostaje dobrze sprężona . Czy to normalnie, że zawór się zamyka w połowie drogi dopiero ? Z wydechowym nie ma tego problemu... :? Czy może być to skutek zużycia krzywek na wałku ? Czy to normalna rzecz, że zawór ssący jest otwarty zbyt długo ? Owiera się w dobrym momencie, zaś zamyka za późno :/

Z góry dziękuję za odpowiedź !

Pozdrawiam ! :wink:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 30 mar 2014, 18:31 
*

Rejestracja: 29 maja 2011, 6:42
Posty: 5
Lokalizacja: czestochowa
Pojazd:
Witam!
Zaloz katomierz na kolo magnesowe i sprawdz katy otwarc i zamkniec zaworow.Ustaw prawidlowy luz zaworowy.Wtedy ci powiem,czy katy sa wlasciwe.Mozesz miec zuzyte krzywki ,ale to na pomiarze wszystko wyjdzie.Zakladam ,ze walek rozrzadu ustawiony jest na znakach.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 mar 2014, 18:48 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2011, 17:43
Posty: 310
Lokalizacja: Częstochowa
Pojazd: Router Sport 50s
Tak, wałek rozrządu jak i zawory są ustawione dobrze.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 mar 2014, 18:54 
*

Rejestracja: 29 maja 2011, 6:42
Posty: 5
Lokalizacja: czestochowa
Pojazd:
A dal chociaz jakis odglos ,ze chce zapalic?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy