Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 9:42



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 25 lip 2016, 14:17 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2016, 15:00
Posty: 59
Pojazd: Zipp Steed | Derbi Predator LC
Cześć, od jakiegoś czasu zastanawiałem się jak zrobić swój skuter. Więc na początku był plan podniesionego rasowego skuterka, mimo że to chińczyk wygląda dość przyzwoicie. Zaczęło się od takiego stanu :

Obrazek

W takim stanie skuter kupiłem od znajomego za 200 zł. Stał 3 lata w garażu.
Przez kolejne dni starałem się go uruchomić. Wyczyściłem gaźnik, wymieniłem pasek napędowy, wymieniłem olej, filtry wszystkie, świece. Okazało się że wadliwy był kranik podciśnieniowy który dawał paliwo z obu wężyków. I tak po tygodniu skuter odpalił.

Jeździłem nim cały czas, robił duże odległości lecz któregoś dnia skuter zgasł i już nie odpalił. Postanowiłem że rozbiorę go i sprawdzę stan tłoka i cylindra. Po ściągnięciu cylindra ujrzałem coś takiego:

Obrazek

Cylinder miał już widoczne rysy, silnik stracił kompresje. Jako że byłem dopiero po powrocie z Wrocławia więc byłem spłukany i nie było mnie stać na porządny zestaw więc zamówiłem chiński zamiennik 80cc. Złożenie całego silnika zajęło mi dwa dni gdyż robiłem to pierwszy raz. Oczywiście zanim go złożyłem został umyty preparatem do czyszczenia bloków aluminiowych.

Obrazek

Po złożeniu efekt był zadowalający, silnik odpalił po kilku próbach. Pochodził 10 minut i później zaczął odpalać od tak zwanego "kopa".

Wróciłem więc do codziennej jazdy ale któregoś dnia zaliczyłem szlif. Skuter z super stanu zmienił się w ruinę, lakier rozdrapany w każdym miejscu. Więc postanowiłem że polakieruje swojego Zipka na jakiś fajny kolor. Wybrałem jaskrawą zieleń z czarnym matem a na felgi zielony metalik z palety forda i zabrałem się do pracy:

Obrazek

Tu oczekiwanie na ostatni element jeszcze przed dodaniem czarnego matu:

Obrazek

A tu już efekt końcowy z czarnym matem:

Obrazek

Obrazek

Niestety mieszkam w takim miejscu gdzie ludzie z zazdrości zrobią wiele i ktoś porysował mi czasze z lewej strony. Nie chciałem jej na nowo malować więc poleciały wlepki byleby to zakryć :

Obrazek

Jeździłem nim do ostatniego tygodnia jak pękła mi pokrywa na tulei kopniaka. Skuter postawiłem i myślałem co z nim jeszcze zrobić. Postanowiłem więc zrobić go w wyżej wspomnianym tajwańskim stylu tuningu lub inaczej ruckus mod. Zrobiłem ala projekt na komputerze:

Obrazek

Dzisiaj mimo takiego upału chciałem mniej więcej sprawdzić jak będzie się siedziało, jak to będzie wyglądało, co jeszcze będę musiał zmienić. O dziwo do tego jedynie muszę dokupić dłuższą linkę hamulca tylnego, przyspawać wyżej uchwyt amortyzatora no i oczywista oczywistość wydłużyć wahacz.
Mniej więcej tak będzie siedział:

Obrazek
Obrazek

Na dniach jadę do znajomego by obciąć wahacz, wydłużyć go i wzmocnić. Temat będę aktualizował na bieżąco w nowe zdjęcia jak coś zrobię.

Zipp Steed:

-Tłok 80 china
-Cylinder 80 china
-Głowica china
-Wydech przelotowy dedykowany do silników GY6
-Oryginalny filtr powietrza z gąbką polini
-Wał motorforce
-Wariator polini high speed control

W planach:

-Tłok 89cc Naraku
-Cylinder 89cc Naraku
-Głowica Naraku
-Przekładnie koła tylnego Naraku
-Filtr Polini Air Box
-Sprzęgło Polini For Race 3G
-Dzwon Motorforce Racing
-Wydech Leovince Titan
-Kierownica Downhill

No i chyba to tyle. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, opinie, porady chętnie wysłucham.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 25 lip 2016, 15:10 
***

Rejestracja: 31 sie 2015, 10:02
Posty: 929
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd: Aprilia RS 125
Imię: Kamil
Ciekawie to wygląda. Nie myślałeś o swapie na 2t od piaggio ? Nie będzie problemów przy przeglądzie z tym wysuniętym kołem ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2016, 15:10 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Fajny zipp . Rob go w tym stylu a bedzie naprawde kozaki sprzet :)

A planujesz moze swapa ? Jesli tak to odradzam :/ spróbuj z tego silnika wyciagnac jak najwiecej bo kazdy tylko swap na 2t :/

Wpadniesz do mojego złoma ? :P




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2016, 15:27 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2016, 15:00
Posty: 59
Pojazd: Zipp Steed | Derbi Predator LC
Nie planuje swapa ze względu na to że kosiarkę mam w piwnicy. Nie podoba mi się ten dźwięk 2t. I wcale nie jest powiedziane że 4t jest słabszy od 2t co pokazała firma stage6. Jeździłem aeroxem 70cc MHR. Prędkość maks 94 przy czym mój 90. Jedynie przyśpieszenie miał lepsze ze względu na to że mam ciężkie rolki i oryginalne sprzęgło.

Co do przeglądu nie będzie problemów bo to jedynie modyfikacja wizualna i lekko obniża skuter. Konstrukcja też nie zostaje naruszona a jedynie sam wahacz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 sie 2016, 1:06 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Dlaczego sprzedajesz zippa ? Widzę że jesteś z moich okolic mam dosłownie z 20km do Ciebie :D




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 sie 2016, 7:13 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Pokrywę wentylatora daj w carbon ,albo w czarny. Zielona według mnie tu w ogóle nie pasuje :?




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy