Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 7:01



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 06 mar 2015, 18:03 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2015, 15:29
Posty: 9
Pojazd: Honda
Hej siemka. Ostatnio, czyli w zimę zastanawiałam się czy nie zamienić mojego benzyniaka na lpg. Dużo czasu spędziłam na mieleniu tym autkiem przez śnieg. I stwierdziłam "po co mam tyle wydawać na tego grata?", no i po tym stwierdziłam. Że można w nim zamontować lpga. Co wy o tym sądzicie ? Warto przerobić tego grata na lpg. A konkretniej do dustera 1.6 .




_________________

A dary są po to, żeby się nimi cieszyć.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 07 mar 2015, 2:41 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2012, 13:38
Posty: 1668
Lokalizacja: Pasłęk
Pojazd: Bora VR5 2.3
KielochSkoro zastanawiasz się nad lpg to proponuje ci sprzedanie twego obecnego samochodu i kupno już z lpg bo teraz montaż lpg to kosz ok 2,5k mówię tutaj już o takiej dobrej instalacji nie o takiej od Mietka z szopy zależy też jakie przebiegi wykonujesz. Podam ci na swoim przykładzie moja bora w mieście pali ok 10-11l pb w trasie przy spokojnej jeździe 8-9l pb koszt instalacji gazowej do niej zaczyna się od 2.5k i rośnie szybko żeby instalacja mi się zwróciła musiał bym zacząć robić naprawdę spore przebiegi na te pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć czy ci się opłaca




_________________

Regulamin ! :D regulamin-forum-t3.html

Polerowanie Felg i Przerabianie lamp

http://imgur.com/a/8DTBO




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 mar 2015, 6:51 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 wrz 2012, 9:36
Posty: 120
Pojazd: Neos
LPG zakłada ten kto umie liczyć kasę w kieszeni i taka jest prawda.




_________________

Forum Volvo V40 S40




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 mar 2015, 18:58 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2015, 15:29
Posty: 9
Pojazd: Honda
Traczu pisze:
KielochSkoro zastanawiasz się nad lpg to proponuje ci sprzedanie twego obecnego samochodu i kupno już z lpg bo teraz montaż lpg to kosz ok 2,5k mówię tutaj już o takiej dobrej instalacji nie o takiej od Mietka z szopy zależy też jakie przebiegi wykonujesz. Podam ci na swoim przykładzie moja bora w mieście pali ok 10-11l pb w trasie przy spokojnej jeździe 8-9l pb koszt instalacji gazowej do niej zaczyna się od 2.5k i rośnie szybko żeby instalacja mi się zwróciła musiał bym zacząć robić naprawdę spore przebiegi na te pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć czy ci się opłaca


Z tego artykułu co przeczytałam to nie opłaca się kupować samochodów z instalacją. BO ludzie je sprzedają z jakimiś wadami albo z dużym przebiegiem. I nie opłaca im się jeździć dalej. Wiec jestem sceptycznie nastawiona do używanych+lpg. Bo to zazwyczaj straszna lipa. I nie warto w to inwestować.

Wolę do swojego zamontować lpg. Lepiej mi to wyjdzie. I będzie nowa!




_________________

A dary są po to, żeby się nimi cieszyć.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 mar 2015, 19:03 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2011, 18:11
Posty: 3599
Lokalizacja: Ok. Garwolina
Pojazd:
oczywiście że lepiej założyć samemu nową instalacje bo jest nowa. przyjdzie wymienić wtryski i reduktor i zaraz z 1000 pyknie z robotą i taka oszczędność będzie na samochodzie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 mar 2015, 19:26 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 wrz 2009, 8:12
Posty: 1770
Lokalizacja: Warka
Pojazd: Insignia B
Kieloch, zdarza się, że wrzucają najtańsze lpg za te 1000zł żeby tylko szybciej samochodu się pozbyć bo ma gaz




_________________

toyota-corolla-1-6-dual-vvt-i-by-razor99-t323266.html Corolla by Razor
corolla-ts-by-razor99-t415180.html Corolla TS by Razor




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 08 mar 2015, 11:06 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 wrz 2012, 9:36
Posty: 120
Pojazd: Neos
Można kupić auto z instalacją lpg ale trzeba coś trochę się na tym znać bo jeżeli stwierdzimy że właściciel włożył do auta lpg na lepszych komponentach tzn że nie musi być źle. Ja np sam sobie dobierałem komponenty a na koniec stroiłem instalacje LPG przy pomocy sondy szerokopasmowej więc jestem spokojny że mój AFR jest dobry a moje auto fabrycznie ma doładowanie 0.9 bara a obecnie lekko ponad 1 bar.
Tutaj małe info o sondzie AFR http://v40.info.pl/tester-afr-innovate- ... ?hilit=afr




_________________

Forum Volvo V40 S40




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 08 mar 2015, 18:11 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2015, 17:29
Posty: 6
Pojazd:
Traczu pisze:
KielochSkoro zastanawiasz się nad lpg to proponuje ci sprzedanie twego obecnego samochodu i kupno już z lpg bo teraz montaż lpg to kosz ok 2,5k mówię tutaj już o takiej dobrej instalacji nie o takiej od Mietka z szopy zależy też jakie przebiegi wykonujesz. Podam ci na swoim przykładzie moja bora w mieście pali ok 10-11l pb w trasie przy spokojnej jeździe 8-9l pb koszt instalacji gazowej do niej zaczyna się od 2.5k i rośnie szybko żeby instalacja mi się zwróciła musiał bym zacząć robić naprawdę spore przebiegi na te pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć czy ci się opłaca



polecam lektórkę na autokult mają tam ładną recenzję http://autokult.pl/3621,jak-kupowac-uzy ... ona-prawna .
Swoją drogą nie polecam, bo często to jest słaba instalacja albo już z nabitym ładnie licznikiem. Przezco ludzie ją sprzedają bo w gwarancji jest chyba 2 lata albo 150 tys km. coś takiego. Według mnie lepiej zainstalować instalację samemu i mieć święty spokój. Z możliwymi niedoróbkami, bo ma się gwarancję.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 mar 2015, 2:22 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2012, 13:38
Posty: 1668
Lokalizacja: Pasłęk
Pojazd: Bora VR5 2.3
Wiadomo że samemu lepiej gaz założyć i wiedzieć co się ma ;] ale to są koszta które często są większe niż koszt auta i taka jest prawda od instalacji za 1k nie ma czego wymagać osobiście gdybym miał teraz zakładać gaz odżałował bym i kupił bym instalację gazową z ciekłym wtryskiem ;] ale to koszt ok 5k ale są też plusy ponieważ auto na zimnym odpala na gazie + samoczynnie wytwarza nam się tak jak by intercooler :P no i ta instalacja pasuje do każdego auta tylko zmieniamy wtryski i ogień




_________________

Regulamin ! :D regulamin-forum-t3.html

Polerowanie Felg i Przerabianie lamp

http://imgur.com/a/8DTBO




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 mar 2015, 14:31 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2015, 15:29
Posty: 9
Pojazd: Honda
Dzięki za wstawkę. Sporo tego tam jest z 4 artykuły.
Ale poczytam, może coś ciekawego będzie.




_________________

A dary są po to, żeby się nimi cieszyć.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 mar 2015, 18:47 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 paź 2009, 23:46
Posty: 4078
Lokalizacja: wlkp
Pojazd:
Nie zapominajcie, że chodzi o Dustera 1.6. Podejrzewam, że chodził by dobrze nawet na parownikowej instalacji (I generacji) i nie byłoby większych skutków ubocznych niż zabicie kata :lol:




_________________

RoQs pisze:
jestem teraz na 1 roku zawodówki




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 mar 2015, 11:31 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2015, 17:29
Posty: 6
Pojazd:
Traczu pisze:
. . . osobiście gdybym miał teraz zakładać gaz odżałował bym i kupił bym instalację gazową z ciekłym wtryskiem ;] ale to koszt ok 5k . . . no i ta instalacja pasuje do każdego auta tylko zmieniamy wtryski i ogień


Zgadzam się tylko ta cena :( Niewielu może aż tyle poświecić.
Ale to koszty jakie trzeba ponieść za dobrą instalkę.
Nie ma to tamto.

-- 10 mar 2015, 12:31 --

Booyaka pisze:
Nie zapominajcie, że chodzi o Dustera 1.6. Podejrzewam, że chodził by dobrze nawet na parownikowej instalacji (I generacji) i nie byłoby większych skutków ubocznych niż zabicie kata :lol:


No tak . . . Ale moim zdanie jest jednak różnica między w płynności samego działania.
Instalacji nowej generacji a to dzięki sterownikom.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 mar 2015, 11:48 
*

Rejestracja: 22 lis 2010, 22:36
Posty: 38
Pojazd:
Oczywiscie ze za lpg :) 370km za 67zl az miska sie cieszy podjezdzajac pod dystrybutor.

Wkladalem do astry uzywke brc sekwencje,wynioslo 1500zl zwrocilo sie w 10 czy 12 tys w moim wypadku w 3 czy 4 miesiace..




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 mar 2015, 11:51 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2011, 18:11
Posty: 3599
Lokalizacja: Ok. Garwolina
Pojazd:
ja bym używki nie wkładał. z 2500 można mieć już przyzwoitą instalację. oczywiście są wyjątki że wyjdzie więcej




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 mar 2015, 16:00 
*

Rejestracja: 08 mar 2015, 16:18
Posty: 6
Pojazd: Honda cbr 600rr pc37 '06r
Tylko auto w czystej benzynie i montaż, ja staram się unikać aut z zamontowanymi już instalacjami chyba że jest to instalacja dobrej firmy, chodzi tu głównie o reduktor, sterownik i wtryskiwacze, sterownik z własnego doświadczenia polecam lpg tech lub stag a wtryskiwacze barracuda, han lub keihin :)
No i ważne żeby była zakładana w jakimś dużym serwisie, znanym :) No i do bardziej wyżyłowanych silników i szczególnie z ceramicznymi gniazdami lubryfikator.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 mar 2015, 22:25 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 cze 2010, 16:45
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
Pojazd:
A jakby cała instalacja była jednej marki? Np. BRC?




_________________

Mam na sprzedaż plastiki do Piaggio Typhoona:
- przedni od kierownicy,
- lewy i prawy bok tylny (boczki),
- przedni (duży).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 mar 2015, 23:18 
*

Rejestracja: 08 mar 2015, 16:18
Posty: 6
Pojazd: Honda cbr 600rr pc37 '06r
brc bardzo dobra firma, tylko że zestaw będzie zawsze drożej niż poszczególne podzespoły :)
chociaż dla kogoś kto ma kasę na nową instalację to różnicy i tak nie zrobi




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 mar 2015, 23:25 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2015, 17:29
Posty: 6
Pojazd:
TZRfan pisze:
Oczywiscie ze za lpg :) 370km za 67zl az miska sie cieszy podjezdzajac pod dystrybutor.

Wkladalem do astry uzywke brc sekwencje,wynioslo 1500zl zwrocilo sie w 10 czy 12 tys w moim wypadku w 3 czy 4 miesiace..


Pomysłowy jesteś! Gratuluję zysku.

-- 15 mar 2015, 0:22 --

PosepnyZniwiarz pisze:
Tylko auto w czystej benzynie i montaż, ja staram się unikać aut z zamontowanymi już instalacjami chyba że jest to instalacja dobrej firmy, chodzi tu głównie o reduktor, sterownik i wtryskiwacze, sterownik z własnego doświadczenia polecam lpg tech lub stag a wtryskiwacze barracuda, han lub keihin :)
No i ważne żeby była zakładana w jakimś dużym serwisie, znanym :) No i do bardziej wyżyłowanych silników i szczególnie z ceramicznymi gniazdami lubryfikator.


Na takie rzeczy zawsze trzeba uważać. Słyszałem o ludziach którzy sprzedają stare instalację razem z samochodem. Bo nie chce już im się męczyć z tymi co mają. A dla osoby która to kupiła to po jakimś czasie wszystko staje się bardzo kosztowne.

-- 15 mar 2015, 0:23 --

PosepnyZniwiarz pisze:
Tylko auto w czystej benzynie i montaż, ja staram się unikać aut z zamontowanymi już instalacjami chyba że jest to instalacja dobrej firmy, chodzi tu głównie o reduktor, sterownik i wtryskiwacze, sterownik z własnego doświadczenia polecam lpg tech lub stag a wtryskiwacze barracuda, han lub keihin :)
No i ważne żeby była zakładana w jakimś dużym serwisie, znanym :) No i do bardziej wyżyłowanych silników i szczególnie z ceramicznymi gniazdami lubryfikator.


Na takie rzeczy zawsze trzeba uważać. Słyszałem o ludziach którzy sprzedają stare instalację razem z samochodem. Bo nie chce już im się męczyć z tymi co mają. A dla osoby która to kupiła to po jakimś czasie wszystko staje się bardzo kosztowne.

-- 15 mar 2015, 0:25 --

PosepnyZniwiarz pisze:
brc bardzo dobra firma, tylko że zestaw będzie zawsze drożej niż poszczególne podzespoły :)
chociaż dla kogoś kto ma kasę na nową instalację to różnicy i tak nie zrobi


To zależy od tego u kogo będziesz montować.
Możesz mieć np.: rabat na instalację brc.
I tak masz taniej niż na same podzespoły. Zawsze warto wcześniej sprawdzić jak taniej
wyjdzie w warsztacie. Albo na co nas stać.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 mar 2015, 1:00 
*

Rejestracja: 16 mar 2015, 0:56
Posty: 2
Pojazd:
Jak najbardziej opłaca się zainstalować LPG w samochodzie. NIe baw się w kupowanie samochodu z LPG już założonym bo nie wiadomo co ci mogą wcisnąć. Uważam, że warto zastanowić się nad instalacją od firmy AGC. Oferują sprzęt wysokiej klasy i to na każdą kieszeń, więc wcale tak drogo ci nie wyjdzie instalacja. Zwróci się w trymiga.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 mar 2015, 13:22 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2015, 15:29
Posty: 9
Pojazd: Honda
Zobaczymy gdzie taniej wyjdzie.




_________________

A dary są po to, żeby się nimi cieszyć.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy