Dzisiaj jest 08 maja 2024, 18:49



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 21 gru 2015, 13:53 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2011, 18:11
Posty: 3599
Lokalizacja: Ok. Garwolina
Pojazd:
scansol jest tani ale słabo działa


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 21 gru 2015, 15:41 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
bart1aerox100 pisze:
scansol jest tani ale słabo działa

Faktycznie, około 50zł za litr. :)

eldo, znajomy mówi, że Giannelli gorsze od tego HEBO. Jak to w końcu wygląda? Miałeś okazję HEBO New Performer też testować, czy nie bardzo?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 gru 2015, 19:07 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
Tutaj masz porownanie Rekord do SitoPlus (taka deko mocniejsza seria)

https://youtu.be/3UfONd-LfRg

Tutaj masz osiagi na Giannelli Rekord z cylem StreetRace (bez porta)

https://youtu.be/zC3Gkd5jcBI

Tutaj masz sprint na Giannelli Rekord

https://youtu.be/ynaUn-tP2RE

I teraz chcial bym zobaczyc jak sobie radzi Hebo z cylem klasy sport i niby w czym jest gorszy Rekord. Znajomy slyszal czy miał porownanie osobiscie? Filmy wyzej sa moje :wink:




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 gru 2015, 20:53 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2012, 17:59
Posty: 3719
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Kymco Zx & Aprilia Sr R
Również mam Giannelli tylko że trochę inny model bo Shot V3 , ale Giannelli robi wyśmienite wydechy ;) Dobre wykonanie , fajne brzmienie , dobra cena :)
Ja tam bym poszukał końcówki , można czasami coś wyrwać w dobrej cenie , jak nie to kupić jakiś wydech trupa , aby dla końcówki i tyle :)




_________________

Kymco Zx Swap p/g . Zajrzyj ! ---> http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=339884

Aprilia Sr R 05' Zajrzyj ! ---> post2607571.html#p2607571

FunPage : https://www.facebook.com/SR05R




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 gru 2015, 15:51 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
eldo pisze:
I teraz chcial bym zobaczyc jak sobie radzi Hebo z cylem klasy sport

Mogę nagrać coś, jak dostanę wypłatę. Trzeba dać amku amku, bo woła jeść. :wink:
Rzeczywiście, ładnie to targa na tym Giannelli. Nie wiem czy znajomy słyszał porównanie między HEBO a Giannelli, ale powoli zaczynam się przekonywać do tego wydeszku.
emil7894coliber pisze:
Ja tam bym poszukał końcówki , można czasami coś wyrwać w dobrej cenie , jak nie to kupić jakiś wydech trupa , aby dla końcówki i tyle :)

No właśnie i tu jest problem - wszystkie New Performery, które wyjrzałem na aukcjach są albo popalone albo po ubijane. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Fakt, gdybym wytargał samą końcówkę, bym zostawił HEBO bo ładnie kręci, jak wchodzi w rezo.

No i jest. Doszedł dziś dzwon z wymiany:

Obrazek

Naklejki dostałem w rozliczeniu. :)

No i gotowe...

Obrazek

Modliłem się, żeby pokrywa spokojnie wlazła w swoje miejsce, ale wszystko ok. :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 gru 2015, 18:33 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Spoko skuter lakier piekny podoba mi sie szczegolnie tył. Czarne nadkole pieknie by wyglądało.




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 gru 2015, 20:59 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
Wynalazca pisze:
Spoko skuter lakier piekny podoba mi sie szczegolnie tył. Czarne nadkole pieknie by wyglądało.

Dziękuje. Nadkole będzie po nowym roku razem z nowymi kierunkowskazami. Jak na razie mechanika. :) W ogóle jak dobrze pójdzie, jeszcze w tym roku będzie mały update - niestety nie zdradzę co, sami zobaczycie. :mrgreen:

Tak dla przypomnienia - aktualny setup:
• Cylinder - Airsal Sport 70cc
• Gaźnik - Dellorto PHBN 17.5 LS (ssanie ręczne)
• Wydech - HEBO New Performer
• Wariator - Malossi Multivar (rolki Polini 5.5g)
• Sprzęgło - TEC EVO Racing, regulowane (sprężynki HEBO (czerwone), sprężyna centralna S6 Medium)
• Dzwon sprzęgła - TEC Wingbell
• Pasek napędowy - DAYCO

Oraz inne drobne rzeczy takie jak ssanie S6 etc. :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 gru 2015, 21:34 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
A ssanie stage 6 jak się sprawuje ? I rejestracja pójdzie na przekładnie czy na nadkole?




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 gru 2015, 12:27 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
Jak najbardziej na "5 z plusem". :wink: Co do rejestracji to nawet nie myslalem, ale raczej pojdzie na nadkole w okolicach kola, ewentualnie na samej gorze. Na przekladnie nie daje, poniewaz filtr oryginalny nie pasuje z rej.

eldo, daj pomysł jak przymocować iPhone, żebym mógł nagrać filmik... :( Myślałem, żeby na smyczy powiesić go, ale Apple nie ma zawieszki. :roll: Chyba, że jeszcze innego mam pomysła... zobaczę, czy się sprawdzi... :mrgreen:

Tu taka wczorajsza fotencja... Co prawda szału nie robi, ale ważne że jest! :)

Obrazek

Nadeszła mała zmiana planów. Z racji tego, że działam sobie powoli nad mechaniką jak na razie, za tydzień planuję zakupić nowy gaźnik. Co powiecie o Tec Pro Black Edition PHBG 19mm? :) Aktualnie siedzi Dellorto PHBN 17.5 LS. eldo, jak Ty to widzisz?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 gru 2015, 13:29 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
Telefonem to średnio to widzę, na pewno nie bedzie to "stabilny materiał filmowy" :mrgreen: Do Ip są uchwyty dedykowane które 3mają fona extremalnie, taki uchwyt mozna już przymocować np do kasku z boku czy gdzies przy kierownicy za pomocą odpowiedniej przyssawki czy obejmy i siedzi to w miare stabilnie. Ciekawą opcją są też szelki które mają tgzw. "mocowanie gopro" ale są redukcje na 1/4" a to już standard foto tak że na pewno podejdzie uchwyt dedykowany do Ip.

Co do gaźnika, z 17,5 warto przeskoczyć na 21 nie na 19 bo cenowo to samo a można pozostać przy seryjnym AirBox-ie. Osiągi będą lepsze na 21 i za pewne chłodzenie silnika na chwilę obecną i przy ew. zmianie cyla na wiekszy/mocniejszy. Sam pomysł OK, miałem okazje sprawdzić i porównać właśnie 17,5 i 21 (sporo o tym pisałem były też zdjęcia w moim temacie) jest dosyć duża różnica w osiągach !

Osobiście traktuje Phbg21 jako gaźnik: 1. Uniwersalny bo sprawdza się zarówno przy sporcie jak i przy racingu, 2. Praktyczny bo jest kompatybilny z resztą osprzętu i 3. Ekonomiczny bo spalanie mieści się w "granicach rozsądku" :wink:




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 sty 2016, 2:45 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
eldo, okej. Jeszcze się do Ciebie odezwałem na PW, bo mam małe wątpliwości.

Wczorajsza fotencja... :)

Obrazek

PS, już gadałem z profesorem eldo, dzięki jego wiedzy modyfikowania został już wybrany nowy gaźnik, lecz jak na razie się z nim wstrzymuję.

Dzisiejszy, taki malutki UP:

Obrazek

Torsion założony na swoje miejsce, jutro zabieram się za składanie napędu. :wink:

-- 30 gru 2015, o 21:10 --

Napęd został całkowicie złożony w całość, wszystko pyka jak należy (jak na razie). Dziś wyjąłem gaźnik, przeczyściłem go takim fajnym preparatem (nie zdradzę jaki, bo poleca hejty - ale syf puszcza mistrzowsko), jutro go jeszcze wypłuczę w czystej benzynce i można montować, po czym brać się za regulację. :)

-- 31 gru 2015, o 13:42 --

FINISH! Carburetor cleaned.. :mrgreen: Wszystko co do milimetra - wszystkie dysze, wnęki nie wnęki, kanaliki... :wink: Zauważyłem, że na gardzielu do króćca była mocno zaschnięta guma to wziałem gaźniczek do pracy i przy okazji ją też zerwałem (czasochłonne niestety), efekt - jak nowy.

Obrazek

Obrazek

Później zabieram się do składania. :wink:

-- 1 sty 2016, o 10:37 --

A jednak jeszcze doszedł mały problem.... teraz mi się wspomniało, że z tą linką gazu tak jest pokręcone, że zrobił mi się dość spory luz między adapterem (który był już przerabiany, bo to widać gołym okiem) a pancerzem i linka wychodzi na zewnątrz. Nie wiem co mogę włożyć między pancerz a adapter, aby usunąć ten luz. Od razu mówię, że linka gazu jest prawdopodobnie oryginalna, dlatego te wszystkie przeróbki pod Dellorto. Ma ktoś jakiś sposób na to? Wiem, to banalna sprawa, no ale... pomysły już wykorzystałem i powiem, że bez skutku a nie będę szukał nowego adaptera pod PHBN (o ile bym w ogóle go znalazł) bo to i tak nie rozwiąże raczej mojego problemu a tylko wydam 60zł bez potrzeby. To jest Polska, trzeba kroić koszty. :mrgreen:

-- 2 sty 2016, o 02:45 --

Po trudnej decyzji zastanawiam się nad zmianą silnika, chodzi mi szczególnie, żeby była to 100% seria tyle, że coś minimum 100cc. Jak myślicie, warto? Wiem, że to troszkę dziwne, że nagle SWAP i te sprawy, lecz powoli mam dosyć tego całego ryku... :mrgreen: Wolę coś mocnego a zarazem cichszego, po za tym teraz jak patrzę, włożone pieniądze w aktualny silnik uważam, że jestem w tej chwili pod ścianą.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 sty 2016, 13:03 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2014, 19:51
Posty: 497
Lokalizacja: Ełk
Pojazd: Romet 747 2T
Nie da się tego zeswapować na P/G? :D




_________________

_____________________________________________________________________________________

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA ROMET 747 SWAP PROJECT

Obrazek
kliknij w fotkę, aby przejść do wątku




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 sty 2016, 14:09 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
olek741 pisze:
Nie da się tego zeswapować na P/G?

Wszystko się da, tylko żeby zrobić trzeba chcieć. :mrgreen: Teraz dosłownie nie wiem już co robić. Jak sobie tak wszystko na spokojnie przekalkulowałem to za silnik w dobrym stanie musiałbym wydać minimum te 700/800zł (mówię tu o P/G 125cc LC), do tego przerobić elektrykę, dokupić chłodnicę itd. Do aktualnego władowałem już tyle kasy, że do ideału już nie ma daleko - wystarczy regulacja i finish.

Nowy rok, nowy problem, nowy WYDATEK... :shock:

Obrazek

Ohh, ja już powoli nie wytrzymuję tego napięcia nerwowego... :mrgreen: Zamówiłem teraz dwa, jeden na wszelki wypadek bo więcej zapłacę za wysyłkę jednego niż to warte.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 sty 2016, 15:17 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Może swap na silnik od gilery runner 180ccm ? To by latało pięknie :)




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 sty 2016, 18:09 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2015, 18:31
Posty: 250
Pojazd: aprilia sr replica lc
Kolega wyżej dobrze prawi :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 sty 2016, 18:56 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
Wynalazca pisze:
Może swap na silnik od gilery runner 180ccm ? To by latało pięknie :)
ruudy pisze:
Kolega wyżej dobrze prawi :D

No tak, tyle że wszystko ładnie się tylko mówi. :mrgreen: Na nocce przeglądałem Allegro, OLX i nawet ani jednego silnika nie widziałem w sprzedaży. Tfu, nawet samych karterów, więc myślę, że tak łatwo o SWAP nie będzie. Zobaczy się jeszcze, wszystko wyjdzie w praniu.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 sty 2016, 0:02 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2015, 18:31
Posty: 250
Pojazd: aprilia sr replica lc
Widziałem silnik od roxa 100cc za 800 stówek ale szkoda mocowania przerabiać :?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 sty 2016, 0:22 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
No tak, nie opłaca się, ponieważ to co mam teraz to więcej leci niż ta 100's z Roxa, więc nie widziałbym w tym akurat sensu. :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 sty 2016, 0:26 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2015, 18:31
Posty: 250
Pojazd: aprilia sr replica lc
That's right




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 sty 2016, 1:43 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 paź 2012, 15:18
Posty: 758
Lokalizacja: Radom
Pojazd: MBK Booster/Gilera Runner
Odpuściłbym bym swap'a to nie jest tak proste jak się wydaje, tym bardziej że ten silnik już jest prawie zrobiony :wink:
Co do gaźnika, nie był czyszczony może w occie(jakkolwiek się to odmienia)? :mrgreen:




_________________

Zobacz mój projekt stunt Boostera - klik
Wpadaj do jedynego takiego projektu- nisko szeroko i długo




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy