Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 18:43



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 28 sie 2016, 13:27 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Fajnie to wygląda . Szkoda ze ciezko dostac to na beben i tarcze . Juz chyba w 100% ukonczyles skuter nie ?




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 28 sie 2016, 15:05 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
Wynalazca pisze:
Fajnie to wygląda . Szkoda ze ciezko dostac to na beben i tarcze . Juz chyba w 100% ukonczyles skuter nie ?


E tam ukonczylem, konca nie widac :wink:

Sa komplety z tylem na beben a przod tarcza, nie ma problemu z dostepem na Alliexpres takiego zestawu. Klamke z lewej masz na kinke z regulacja naciagu a z prawej pompe ze zbiornikiem :wink:

Obrazek

Wracajac do zaplonu, uwalony jest zolty stator Selettry. Obecnie moto ma czerwony stator Selettry, rotor od Malossi podobnie jak elektronika ze zmiennym katem i cewke WN.




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 sie 2016, 16:33 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
eldo, Takie szybkie pytanie do bardziej doświadczonego :) Pasek powinien opierać się na tulei wariatora a na talerzach górna jego krawędź powinna być na równo z końcem talerzy?
Jeszcze pytanie: Objawy za krótkiego paska to na przykład - nie wraca na górę jak zwolnię i mam dziury w elastyczności no i muł ze startu? Bo jak wiadomo im pasek wyżej na talerzach tym lepsze zerwanie, no nie?




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 sie 2016, 16:34 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 gru 2015, 13:47
Posty: 148
Lokalizacja: Turek
Pojazd: Gilera Stalker Big Bore 77cc
Imię: Emil
Wynalazca, Legendy głoszą "Prawdziwego projektu nigdy sie nie kończy..." i taka jest prawda , sam cos o tym wiem , a znając Eldo bedzie nas zaskakiwał coraz to innymi lepszymi pomysłami :wink:




_________________

Gilera Stalker Big Bore 77cc™




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 sie 2016, 22:19 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
HuBBaN pisze:
eldo, Takie szybkie pytanie do bardziej doświadczonego :) Pasek powinien opierać się na tulei wariatora a na talerzach górna jego krawędź powinna być na równo z końcem talerzy?


Tak, po zlozeniu wariatora na wale pasek powinien opierac sie na tulejce nie w powietrzu na talerzach. Po to w zestawach z wariatorami dodaja podkladki tuleji zeby ustawic odpowiednia odleglosc przeciwtalerza do aktualnie uzywanego paska.

Co do dlugosci paska powinien on znajdowac się troche ponizej krawedzi talerzy korektora momentu. Troche tzn ok 5mm gorna krawedz paska od konca krawedzi talerzy.

To czy pasek jest odpowiedni i ogólna regulacja napedu mozna poznac po sladach na wariatorze. Chodzi o widoczny, wyslizgany slad przy gornej krawędzi talerza wariatora. Na pewno dawalem foto w temacie przy przegladzie napedu jak to wygląda... dobra znalazlem cos :wink:

Obrazek

Poprawnie ustawiony napęd powinien wykozystywac talerze wariatora prawie w 100%, tzn ze pasek schodzac na korektorze do konca (do samego dolu) powinien znajdowac sie na gornej krawedzi talerza wariatora tworzac widoczny slad (ok 2mm od krawedzi).

Uzzy pisze:
Wynalazca, Legendy głoszą "Prawdziwego projektu nigdy sie nie kończy..." i taka jest prawda , sam cos o tym wiem , a znając Eldo bedzie nas zaskakiwał coraz to innymi lepszymi pomysłami :wink:


He, tak wlasnie jest kolego. Jak sie ma nad czym myslec to zawsze cos nowego do glowy przyjdzie predzej czy później. A u mnie przeważnie laduje to w projekcie choc by z czystej ciekawości :mrgreen:

Przyklad, kolejny zestaw pomp hamulcowych :mrgreen:




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 sie 2016, 22:34 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
Mam pare zdjęć na Polinim HiSpeed.. Ale wydaje mi się że mam przez to problemy ze startem i ogólnie z elastycznością
http://imgur.com/83bBm4z
http://imgur.com/qc19a5B
http://m.imgur.com/dKm5xzQ

Dzięki za odpowiedź, teraz pasek mam 743x18
Jaki byś tu widział? Myślałem nad 748(750)x18




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 sie 2016, 7:46 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
Po stronie wariatora siedzi ok, wydaje mi sie ze za nisko jest na korektorze momentu. Nie ma widocznych sladow na wario i ciezko powiedziec czy pasek ma odpowiednia dlugosc ale profilaktycznie zapodal bym ciut dluzszy. Z tych oznaczen to roznie bywa najlepiej jest przymierzyc w sklepie nowy do starego lub po obwodzie zewnetrznym zmierzyc kawalkiem sznurka etc. :wink:




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 sie 2016, 1:00 
**

Rejestracja: 11 sie 2013, 14:13
Posty: 409
Pojazd: Keeway F-act NKD
Eldo ,mógłbyś zapodać linka do tych klamek na tarcze i beben.? Byłbym Ci bardzo wdzieczny :)




_________________

Zapraszam do F-act'a :)

f-act-naked-by-mazibox99-t375439.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 sie 2016, 20:03 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
mazibox99 pisze:
Eldo ,mógłbyś zapodać linka do tych klamek na tarcze i beben.? Byłbym Ci bardzo wdzieczny :)


Jasne że mogę :

http://s.aliexpress.com/mqmi2YNn


http://s.aliexpress.com/naYZR3QR


http://s.aliexpress.com/v2Ar2ENb


http://s.aliexpress.com/nU7RfIbU

Do koloru do wyboru a ten jest ogromny :wink: :cool:

Pompa z linka nr 1 daje na luzie rade z 4 tloczkami na przodzie i z 2 na tyle. Z własnego doświadczenia moge polecic Adelina w 100%.


A tutaj troche materialu z dnia dzisiejszego :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 wrz 2016, 15:43 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Ten silnik jest mega :ups: Jedynie tak na ten lakier się przypatruje. Nie myślałeś o połysku?




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 wrz 2016, 20:21 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
To taki polmat :wink: nie wiem czy by pelny polysk nie wygladal nijak na tle matowej reszty :roll: Grunt ze sie kartery odswierzyly z czarnego na alu :wink:




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 wrz 2016, 11:56 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 mar 2014, 16:36
Posty: 447
Pojazd: Kymco Vitality 2t
Nie wiem czy mnie dziś widziałeś ale ja Cie zauważyłem jak na światłach staliśmy :P
Jak podjechales to jak jakas 50-atka :p jak to cicho chodzi :o
Chyba czas najwyższy żebym założył puche i wymienił wate :)




_________________

Vicia na Racinguuu :P project by Michaśśś :>
ZAPRASZAM :roll:
viciaa-3-lc-max-port-project-by-michass-t413978.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 wrz 2016, 14:49 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
Wydawało mi się że Cie słyszałem a nieco później widziałem jak odbierałem paczke z paczkomatu. Fakt stałem na światłach koło hali targowej a Ty chyba na na pasie do skrętu (było trochę samochodów a ja się do roboty spieszyłem) :wink:

No Twój to ryczy konkretnie jak to Ty jechałeś w dół z osiedla :mrgreen:




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 wrz 2016, 22:35 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 mar 2014, 16:36
Posty: 447
Pojazd: Kymco Vitality 2t
No tak tak zgadza się :D
Haha aż za bardzo ryczy :P




_________________

Vicia na Racinguuu :P project by Michaśśś :>
ZAPRASZAM :roll:
viciaa-3-lc-max-port-project-by-michass-t413978.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 wrz 2016, 20:55 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2009, 21:25
Posty: 313
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Pojazd: bb77 -> rt95 -> mhr 70
Imię: Ukaszz
Spalenie się statora w selettrze to już niestety klasyk, osobiście wymieniałem już cztery sztuki ;)
Zastanawia mnie dlaczego nie chcesz zrobić spasowania karterów z cylindrem, silnik z tego co widziałem w ostatnich postach rozkładałeś kilka razy, różnicę odczujesz, a roboty niewiele. Flow też by się przydał swoją drogą :wink:
Ogólnie fajna sprawa, że z dosłownie niczego zrobiłeś coś takiego, optycznie podobała mi się żółta wersja, ta już mniej, ale wiadomo, gust jest jak ch**, każdy ma swój.
Dobrze, że Platek się postarał i wyliczył Ci odpowiednio wydech, w moim wypadku już nie był taki miły i rt95 kręciło się jak sport, druga poprawiona wersja praktycznie przekręcała silnik (14.300), ale nie dało się tego niestety sensownie wyregulować stąd jakoś moje odczucie jak widzę spawaka nie jest najlepsze.
Nie wiem na ile agresywnie tym jeździsz, ale w parze to przedniego zawieszenia przydałby się jakiś konkret na tył :mrgreen:
Bezawaryjności życzę! :)




_________________

Runner 70 for race -> Rox MHR BB77 -> Rox R/T95 -> Rox MHR 70

Ukaszz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 wrz 2016, 18:24 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
Dzięki :wink:

Wydechu nie liczyl mi Platek, dostal gotowy projekt ktory wykonał dla mnie FrezMot. Został wyliczony tak jak chcialem czyli wg. mapy MK.1 z naciskiem na max moment nie moc i jak najlepsza elastyke. Widac gołym okiem ze nie jest to kopia zadnego z fabrycznych wydechow (no moze ciut zalatuje roostem) :wink: Ogólnie dostałem to co chciałem w 100%, mogl bym śmiało napisac ze 101% bo przeroslo moje oczekiwania.
Przy mhr i c20 gdzie set byl strikte strojony na max moc ucierpiala elastyka silnika i kosmicznie wzroslo spalanie. Fakt mozna bylo tym mijac samochody jak tyczki w miescie i poza miastem ale nie o to mi chodzilo. Obecnie mocy nie brakuje a moment i elastyka jest wyraznie na wyzszym poziomie. Spalanie na poziomie ciut wyzszym od sporta, same zalety :wink:

Żółta Selettra dlugo chodzila (3 sezony), obskoczyła 2 cyle MHR, StreetRace i MK.1 szlak trafil stator w sumie bez powodu w czasie jazdy. A najdziwniejsze jest to że obstawiałem wszystko tylko nie stator bo tam w sumie to nie ma się co zepsuć oprócz cewki :? a jednak... Jest druga wersja (czerwona) zobaczymy ile pojezdzi w komplecie z CDI, cewką WN i rotorem od Malossi :wink: Testowalem czerwony cewkomoduł Selettry i Malossi z cyfrowa mapa (zmiennym katem) i roznica jest dosyc duza!

Nie ruszalem karterow jak narazie bo powiem Ci że nie wiem jaki docelowo cyl będzie siedział w projekcie. Co prawda mam obecnie coś co mi się podoba najbardziej z pośród wszystkich co miałem ale różnie może być :wink:

Wizualnie musiałem coś zrobic bo "buda" została jeszcze z projektu 4T z drobnymi zmianami a pojawiło się kilka części które kolorystycznie "gryzły się" z żółtym :mrgreen: Ten temat róznież nie jest zamknięty i kto wie co się w przyszłości stanie.

Na chwilę obecną wszystko gra i buczy przy moto więc cały swój wolny czas skupiłem na rowerze :mrgreen:

Ubyło kolejne kilkaset gramów z masy całkowitej bajka więc nabijam km w wolnym czasie i poprawiam to tu to tam ustawienia :wink:

A tutaj swieczka po przelocie 100km na Polini CP23

Obrazek




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 wrz 2016, 20:23 
**

Rejestracja: 12 cze 2014, 18:21
Posty: 436
Pojazd: Kymco Vitality
jak wrazenia po zmianie gaznika?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 wrz 2016, 20:25 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
Chciałbym taką czystą świece...




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 wrz 2016, 22:34 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
Dezan pisze:
jak wrazenia po zmianie gaznika?


CP23 to zupełnie inny gaźnik w porównaniu do PHBG21. Silnik pracuje "równiej", wolne obroty trzyma lepiej, wkręca się szybciej i przy maksymalnych obrotach wskazówka obrotomierza stoi jak drut (podobnie jak na wolnych). Osiągi, hmm przyspieszenie trochę na lepszym poziomie j/w lepsza reakcja na gaz, v-max bez zmian. Dysza sporo mniejsza niż w PHBG, spalanie raczej na tym samym poziomie nie sprawdzałem dokładnie ale przejechałem podobny dystans na baku co wcześniej. Z tego co jeszcze zauważyłem silnik sie mniej nagrzewa, na PHBG teperatura była ok 5-10st wyższa niż na CP23. Wizualnie jest sporo zgrabniejszy, mniejszy i sporo lżejszy mimo że ma większą przepustnice, dolot i wylot :)


Zalety Polini CP23:

- wygląd
- wymiary
- waga
- jakość wykonania
- prosta regulacja
- wyśmienita reakcja na gaz
- stabilna praca w całym zakresie obrotów
- dostępny adapter do OE filtra powietrza
- kompatybilny z dyszami PWK
- oring jako uszczelka komory pływaka
- kompatybilny z oryginalnym króćcem 25mm (zalecany 30mm)

Wady Polini CP23:

- cena
- regulacja składu mieszanki mogła by być w innym miejscu

Ogólnie Polini CP23 to porządny gaźnik który obskoczy na luzie większość cylindrów klasy Racing. Myślę żę spokojnie dał by też radę z mocniejszymi setami :wink:




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 wrz 2016, 16:29 
*

Rejestracja: 01 sie 2016, 18:28
Posty: 10
Pojazd: Zumico Quick
Może jakiś nowy filmik z jazdy? :?:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy